Hotel Information

Hoteli ndodhet ne plazhin e bukur te Golemit, ne Durres, eshte 15 min me makine nga qendra e Durresit, 50 min me makine nga qendra e Tiranes dhe 35 min nga Aeroporti Nderkombetar i Tiranes. Resorti ynë përbëhet nga 3 ndërtesa, ku asnjëra nuk është e ndarë. Ndërtesa kryesore, ndërtesa A dhe ndërtesa B (nga ana e pishinës dhe detit). A-B janë të dizajnuara në mënyrë unike me respekt për natyrën dhe të mbushura me një ambient mirëqenieje dhe relaksi, Sandy Beach Resort ofron një gamë tërësore trajtimesh bukurie dhe përvojash të paharrueshme të garantuara për t’ju mbajtur të ndiheni të gjallëruar.

Është një qendër pushimi e shquar dhe unike me atmosferën e saj të qetë, kopshtin e mrekullueshëm, plazhin privat të artë, pishinat dhe bukuritë piktoreske të rrethuar nga pisha, të cilat i bëjnë mysafirët e saj të jetojnë rehati dhe të pushojnë ashtu siç janë në shtëpitë e tyre gjatë katër stinëve. Duke shfaqur një gamë të gjerë objektesh, hoteli gëzon një vendndodhje buzë detit përgjatë detit Adriatik. E gjithë kjo në një mjedis të qetë të kopshteve tona të bukura, do ta bëjë kohën tuaj në Sandy një festë të paharrueshme. Hoteli mirëpret të rritur dhe fëmijë, çifte dhe familje dhe u mundeson shërbime si pishinë kryesore, pishinë të qetë dhe pishinë të brendshme, sauna, plazh privat, lobby bar, bar plazhi, restorant kryesor, restorant A’la Carte, klub për fëmijë, aktivitete sportive, muzikë live etj. .

Një shërbim pritjeje 24/7 dhe mbështetje sigurie janë në dispozicion për ju gjatë gjithë vitit.

Ne sjellim një perspektivë të re dhe kuptim të ndryshëm të mikpritjes moderne. 4+ yje, Luksoz, i projektuar sipas standardeve të Sandy beach Resort, ofrojnë një rehati të jashtëzakonshme dhe cilësi të jashtëzakonshme shërbimi. Komoditeti dhe paqja janë prioriteti ynë i parë për mysafirët tanë, i krijuar posaçërisht me një dizajn të ndryshëm arkitekturor që do të krijojë momente vërtet të paharrueshme në jetën tuaj. Sandy Beach Resort 4* ka nje pallat me kater kate, i cili ndodhet ne nje siperfaqe prej 4000 m2 ne total, eshte ne sherbim te klienteve me 79 Dhoma gjithsej, duke perfshire dhoma standarde, superiore, deluxe, familjare dhe suita.

Fact Sheet


Shpjegimi i Bordeve

Half Board

Në paketën Half Board janë të përfshire mëngjesi edhe dreka .

Full Board

Paketa Full Board përfshin mëngjesin , drekën , darkën si dhe pijet gjatë mëngjesit.

All Inclusive

Paketa All Inclusive përfshin mëngjes, drekë, snacks gjatë pasdites, darkë si dhe një listë me pije alkoolike dhe joalkoolike pa limit të servirura nga ora 10:00 – 22:00.


Cfarë përfshin çdo bord :

 • Akses ne 3 pishina / 2 pishina te jashtëme dhe 1 pishine te brendëshme me temperature te kontrolluar.
 • Plazh Privat.
 • Peshqiret e pishinave me nderrese ditore.
 • Shezlonge dhe cadër në plazh dhe pishinë.
 • Lojra në uje per femijë dhe të rritur.
 • Mizikë live dhe mbrëmje festive.
 • Kids Club dhe Kids Garden me edukatore.
 • Animacione dhe mini Disko për fëmijët.
 • Palester.
 • Volleyball ne plazh.
 • Tabel Tenisi dhe Futboll.
 • Kafe dhe çajë.
 • Parkim Privat dhe WiFi.

Buffet Restaurant

Mëngjesi     07:00 – 10:00
Dreka           12:30 – 14:00
Snack          16:30 – 17:00
Darka           19:00 – 21:30

A la Carte

11:00 -23:00

Kuzhina mesdhetare dhe lokale.

Beach Bar

07:00 – 00:00

Pijet e paketës All Inclusive gjithashtu serviren ne Beach Bar.
11:00 - 22:00

Lobby Bar

11:00 -23:00

Hapësira e brendshme dhe e jashtme e godinës kryesore.

Politikat e Hotelit

ROOMS

thumb
 • Ushqimet dhe pijet nga jashtë nuk lejohen në dhomë.
 • Nuk lejohet pirja e duhanit në dhomë (50 euro gjobë))
 • Minibari mbushet çdo ditë dhe konsumimi i produkteve është me pagesë shtesë.
 • Shishja e ujit , caji dhe kafeja tek ngrohësi jane pa pagesë.
 • Pastrimi i dhomës dhe ndërrimi i peshqirëve bëhet çdo ditë 09:00 – 17:00.
 • Nderrimi i çarçafëve bëhet një herë në tre ditë.
 • Larja dhe hekurosja e rrobave personale ka kosto shtesë.

KIDS CLUB

IMG_2349
 • Orari i hapjes
  09:00 – 13:00 / 15:00 – 19:00
 • Para se të hyni, hiqni këpucët dhe futini brenda në dollap.
 • Fëmijët nën 4 vjeç duhet të shoqërohen nga prindërit e tyre.
 • Nuk duhet të sillni apo hani ushqim brenda klubit të fëmijëve.
 • Edukatore për kujdesin dhe argëtimin e fëmijëve.

INSIDE THE HOTEL

Foto-19
 • Nuk lejohet të ecësh brenda hotelit me rroba banje.
 • Nuk lejohet hyrja në hotel me rroba të lagura.
 • Kafshët shtëpiake nuk lejohen në ambientet e hotelit.
 • Në ashensor nuk lejohen më shumë se 7 persona.
 • Klientët nuk mund të sjellin miq nga jashtë hotelit në dhomë.

POOLS

IMG_3399
 • Pishina kryesore 09:00 – 18:00
 • Pishina e qetë 09:00 – 18:00
 • Pishinë e brendshme 09:00 – 19:00
 • Lexoni rregullat e pishinës të vendosura në tabelën në anë të pishinës.
 • Dushi para hyrjes në pishinë është i detyrueshëm.
 • Peshqirët e plazhit dhe pishinës ofrohen pa pagesë, në rast se humbisni peshqirin ose kartën e peshqirit, gjoba është 15 euro.

Hotel Regulations

CHECK IN TIME : 14:00
CHECK OUT TIME : 11:00

 • The customers bears full material and legal responsibility for any loss , damage or destruction of hotel furniture.
 • The customers is obliged to keep money and valuables in the safe in their room , which is free of charge. The hotel has the right to refuse acceptance for their storage.
 • The customer must immediately notify the reception in case of loss , damage or destruction of any item.
 • You cannot keep the sunbeds occupied if you are not present  for a maximum of 1 hour.
 • Towels left on sunbeds without users will be taken by the staff.

FITTNES

07:00 – 11:00 / 15:00 – 23:00

Stay fit at our hotel . Enjoy our equipment and expert guidance . Please read the rules placed on the entry of the gym and stick to them.

SAUNA

09:00 – 19:00

You can get rid of stress with the facilities of our sauna. Sauna is with extra charges 5 EUR/Person.

CONFERENCE ROOM

With an extent of 300m2 the conference room has a capacity of 200-250 people. Perfect for your meetings , business of media presentation etc. It is equipped with a whiteboard , projection screen LCD TV-se for laptop hook up and every other conferencing facilities.

SPORT & ACTIVITIES

Our hotel offers you a varsity of areas for activities , including swimming pools , beach volley , fitness center , animations and evening shows .There are also available different water sports , tennis table , billardino , backgammon , chess , cards and many other fun games.