OVERVIEW


I rrethuar nga gjelbërimi dhe deti , Sandy Beach Resort Golem ofron ambientin perfekt për t’u çlodhur në bregdetin e Adriatikut, ndërsa ofron një gamë të gjerë të sherbimeve te hotelerisë luksoze si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit. Mysafirët tanë janë të ftuar të shijojnë artin e kuzhinës që restoranti ynë mund të ofrojë ose kokteje freskuese të mrekullueshme në barin tonë, të pushojnë në atmosferën e ngrohtë të pishinës sonë të brendshme dhe të marrin pjesë në një sërë aventurash sportive në natyrë dhe sporte ujore.

Pishina me ujë të freskët dhe plazhi privat i mbrojtur janë të pajisur me shezlonge dielli dhe çadra që mirëpresin mysafirët për të shijuar një not freskues në pamje të detit Adriatik. Mysafirët e vegjël mund të lahen rreth pishinës së fëmijëve, të shijojnë ushqime të shijshme për fëmijë, të marrin pjesë në klubin e fëmijëve, të shijojnë një ditë në këndin e lojërave në mes të kopshteve, të kalojnë pak kohë cilësore me të gjithë familjen ndërsa marrin pjesë në një sërë aktivitetesh sportive dhe ujore ose të marrin pjesë në një sërë ngjarjesh zbavitëse të organizuara në resort.

SHËRBIMET E HOTELIT LUKSOR CONCIERGE

Sandy Beach Resort Golem ofron një sërë shërbimesh hoteliere luksoze për të përmbushur të gjitha nevojat dhe dëshirat e mysafirëve . Mysafirët mund të përfitojnë nga lidhja falas e internetit Wi-Fi në të gjitha dhomat dhe zonat publike për t’u lidhur me familjarët e tyre në shtëpi, të përdorin qendrën e këmbimit valutor që ndodhet brenda resortit dhe të blejnë disa dhurata, suvenire, rroba për të dashurit e tyre në dyqanet lokale. Recepsioni 24 orësh do t’ju mirëpresë për check-in nga ora 14:00 dhe check-out deri në orën 11:00, me një dhomë bagazhesh në dispozicion. Mirëpresim mysafirë që dëshirojnë të organizojnë lloje të ndryshme eventesh, mbledhje , gala apo dasma spektakolare me përdorimin e ambienteve të hotelit dhe lërini të gjitha detajet e planifikimit në duart e ekspertëve.

Duke siguruar një qëndrim argëtues dhe të këndshëm, hoteli ofron gjithashtu një gamë të gjerë aventurash sportive dhe sporteve ujore së bashku me një program aktivitetesh rekreative duke përfshirë joga, volejboll plazhi dhe disa ngjarje në natyrë për pushimet më emocionuese që mund të imagjinohen.


BEACH & POOLS

Elementi i ujit plotëson çdo qëndrim në Sandy Beach Resort. Ky resort luksoz buzë detit ofron qasje të drejtpërdrejtë në plazhin privat të hotelit. Ndërsa jeni në plazh, të ftuarit janë të mirëpritur të notojnë në ujërat e detit Adriatik, të shijojnë shëtitjet me biçikletë ose thjesht të shtrihen në rërë ose ne shezlongë me një pije freskuese.

Ata që preferojnë të notojnë me fëmijët e tyre në ujërat e qeta të pishinës janë të mirëpritur të pushojnë në pishinën tonë kryesore të jashtme e cila është krijuar për t’u dhënë rehati familjeve me fëmijë, por edhe të rinjve që duan thjesht të argëtohen duke shijuar sporte të ndryshme ujore në pishina. Pishina e fëmijëve është vetëm 55 cm e thellë duke siguruar një mjedis të sigurt për të ftuarit më të vegjël dhe 145 cm për të rriturit për t’i dhënë rehati të gjithëve.
Sipërfaqja e pishinës kryesore të jashtme: 320m2
Thellësia e pishinës kryesore në natyrë: 145 cm
Sipërfaqja e jashtme e pishinës për fëmijë 67m2
Thellësia e pishinës së jashtme për fëmijë: 55 cm

Hoteli ynë ofron një pishinë të plotë relaksuese të heshtur, ku të ftuarit mund të shijojnë kohën me partnerin e tyre, të lexojnë një libër, ose të shijojnë një pije freskuese pranë pishinës dhe të qëndrojnë në paqe larg zhurmave.
Sipërfaqja e jashtme e pishinës së heshtur : 117 m2
Thellësia e pishina së jashtme të heshtur : 145cm

Për të mbuluar një shërbim katër stinësh dhe për t’u çlodhur, Sandy Beach Resort ka sjellë për mysafirët e tij një kënd relaksues për verën, por edhe për dimër, ku mund të shijoni notin në pishinën tonë të brendshme të nxehtë në çdo kohë dhe në çdo stinë.
Pishina e brendshme (me ngrohje) siperfaqja: 100 m2
Pishinë të brendshme (me ngrohje) Thellësia: 145cm


SAUNA

Një vizitë në saunë është e mirë për gjendjen tuaj mendore. Përveç kësaj, ai stërvit trupin tuaj dhe rrit rezistencën tuaj. Dhe kështu është një mënyrë e mrekullueshme për të rifituar energjitë pas një dite pune të lodhëshme. Nxehtësia ka rolin e relaksimit të muskujve, për këtë arsye rekomandohet shumë. Djersitja e shkaktuar do të largojë toksinat nga trupi. Ju mund të shijoni një pije freskuese gjatë seancës së saunës, ndërsa trupi juaj eliminon më shumë toksina dhe djeg më shumë kalori. Falë përshpejtimit të rrahjeve të zemrës dhe djersitjes, ju mund të konsumoni deri në 300 kalori në vetëm një seancë duke ju dhënë mundësinë të kaloni disa momente relaksuese. Sauna e hotelit është e disponueshme gjatë gjithë ditës. Ju duhet të vishni rroba banje kur përdorni saunën.


ACTIVITIES & FUN

Ju thjesht mund të shkoni në plazh ose të pushoni në një nga pishinat tona dhe të kënaqeni. Nëse keni nevojë për diçka më emocionuese, do të gjeni se çfarë të bëni në një gamë të gjerë aktivitetesh. Shijoni një sfidë në disa lojëra sportive të organizuara si volej në plazh, Water polo, pingpong etj.

Për diçka ndryshe, pse të mos provoni pak shigjeta ose thjesht të thithni nsehtësinë e diellit në luksin e një sauna.

Një program animacioni është përgatitur me kujdes për të gjitha moshat duke përfshirë sportet gjatë ditës dhe argëtimin në mbrëmje.

Objektet e tjera sportive dhe argëtuese përfshijnë:

 • Dy pishina të hapura
 • Një pishinë e brendshme
 • Pishinë për fëmijë
 • Klubi i fëmijëve (2-12 vjeç)
 • Shesh lojërash për fëmijë
 • Sauna
 • Volejboll plazhi
 • Festa në Bar Beach
 • Party Barbecue
 • Parti Pop & Rock
 • Aerobia
 • Ekipi i animacionit
 • Pingpong
 • Tabela e shigjetave
 • Shezlonge dhe cadra falas në pishina ose plazh
 • Sportet ujore në pishinat e hotelit ose në plazh
 • Shahu
 • Tavëll

GYM

Sandy Beach Resort ofron mundësi të shumta për ata që kërkojnë një pushim relaksues. Krahas aktiviteteve të ndryshme argëtuese, hoteli ofron edhe shërbime fitnesi me qëllim argëtimin e mysafirëve. Në këtë rast, palestrat që kanë pajisje të ndryshme fitnesi i ndihmojnë mysafirët të qëndrojnë të shëndetshëm dhe të mbajnë programin e tyre të stërvitjes. Trajnerët profesionistë i mbështesin mysafirët që të vazhdojnë zakonet e tyre edhe gjatë pushimeve. Pra, mysafirët mund të përfitojnë si nga argëtimi me sporte të ndryshme, ashtu edhe nga trajnerët e specializuar.

Vendndodhja e palestrës është lehtësisht e dukshme, ndodhet në katin e parë të godinës “A”.

Ne dëshirojmë t’ju kujtojmë rregulloret e palestrës që janë të vendosura në derën e hyrjes së qendrës sonë të fitnesit. Përpara se të hyni në palestër, ju kërkojmë të njiheni me këto rregulla për të siguruar një përvojë të sigurt dhe të këndshme për të gjithë.