À LA CARTE

“Veranda” nga Sandy Beach Resort.

Shërbimi i “À la carte” është i hapur çdo ditë
12:00 – 23:00

BEACH BAR

Eksperienca në Beach Bar

Shijoni pamjen nga plazhi, pije të freskëta dhe sanduiçe të shijshme çdo ditë në Sunset Beach Bar.
Së fundmi ndërtuam Beach Bar-in për ta bërë resortin tonë akoma më të mirë, me bar të madh, dekor modern dhe mobilje të reja dhe komode. Tani ne mund t’u shërbejmë të gjithë mysafirëve tanë që ndalojnë për argëtim dhe për t’u çlodhur dhe për të kapur perëndimin shumëngjyrësh të diellit.
Është mënyra e përsosur për të kaluar – ose për të përfunduar – një ditë në vendpushimin tonë buzë detit.

E Diel – E Enjte
09:00 AM – 11:00 PM

E Premte, E Shtunë
09:00 AM – 1:00 PM

MAIN RESTAURANT

Filloni ditën tuaj me bufene tonë gjithëpërfshirëse të mëngjesit. Në mbrëmje ekipi i kuzhinës ofron një shumëllojshmëri ekskluzive të shijeve ndërkombëtare dhe kuzhinës tradicionale shqiptare. Për stacionet më të mira të gatimit ne përgatisim një sërë pjatash duke përdorur vetëm përbërës të freskët.

Restoranti shërben për të gjithë mysafirët e hotelit dhe është gjithashtu i hapur për publikun, duke ofruar një përzgjedhje të shijshme krijimesh të bëra vetë, të bëra me dashuri, siç e themi ne me kënaqësi. Nga sallata jeshile e thjeshtë deri tek përzierja mbresëlënëse e peshkut dhe frutave të detit ,na lejoni tju bejmë një shetitje nëpër botën e mrekullueshme të Gastronomisë Shqiptare dhe Mesdhetare. E gjithë kjo e mbushur me një erë të lehtë deti, ngrohtësinë e një buzëqeshjeje të vërtetë dhe një shërbim miqësor ju ofron një përvojë të mrekullueshme kulinarie.

Një koleksion verërash vendase në shishe dhe markave të njohura ndërkombëtare , zgjidhet me kujdes çdo vit nga somelierët tanë si një shoqërues i veçantë për pjatat tuaja.

Mysafirëve në Half Board u shërbehet darka në restorantin kryesor në formën e një menuje me 3 pjata, të shërbyera në tavolinë.

Evente speciale
Një herë në javë (nëse e lejon moti) mbahet një natë BBQ në restorantin kryesor, ku ofrohen pesë lloje mishi plus sardelet në sgarë, të shërbyera në bufe. Një tjetër bufe ju ofron një përzgjedhje të madhe të sallatave, dipseve dhe garniturave shqiptare.
Pirja e duhanit lejohet në ambientet e jashtme.

Kodi i veshjes:
Për të mbajtur një përvojë ngrënieje 4* me stil kombëtar dhe ndërkombëtar, kërkohet një kod veshjeje i zgjuar dhe jo i egzagjeruar në të gjitha restorantet për darkë. Ju lutemi të përmbaheni nga veshja e rrobave të banjës, pantallonave të shkurtra të notit, beluzave flip-flops ose kanatiereve (vetëm për meshkuj).

LOBBY BAR

Ekspansive dhe intime, me dritare të mëdha nga dyshemeja deri në tavan me pamje nga të gjitha zonat e jashtme të hotelit, të rrethuara nga dizajni modern dhe eleganca e rastësishme. Me kokteje sipas porosisë, lobi bar është një lloj i ri vendi grumbullimi për mysafirët e huaj dhe vendasit. Elementet e dizajnit ndërthuren në Lobby Bar Conceive si për punë, ashtu edhe për lojë, ndryshimi ynë në këtë hapësirë ​​tradicionale ofron Wi-Fi falas, si dhe zona të shtrojës intime me divane tufa.

Pavarësisht nëse po e filloni ditën tuaj me një kafe ose po pushoni me një gotë verë ose një koktej ekzotik, do të jeni të sigurt që të pushoni në ndenjësen tonë komode moderne.

Vendndodhja
Niveli i Lobit

Oraret
08:00 – 11:00 pasdite